Outsourcing IT

Zastanawiasz sie czy warto?

Przykładowe rozwiązanie

Informatyk 3.000 zł netto
Koszt pracodawcy 5083,37 zł na rok 2015
Koszt stanowiska Zakup komputera 2000zł
Oprogramowanie min. 500zł
Zużycie energii elektrycznej
Outsourcing IT już od 99 netto zł miesięcznie

Czym jest outsourcing informatyczny

Outsourcing informatyczny to wykorzystywanie zasobów zewnętrznych firm informatycznych, które taniej i efektywniej zrealizują szereg zadań informatycznych niż robiłoby się to we własnym zakresie. Obecnie każda firma, która chce być konkurencyjną i istnieć na rynku musi posiadać swoją własną infrastrukturę informatyczną. Lepiej jest firmie skupić się na swojej działalności i rozwijaniu w swojej branży a informatykę powierzyć firmie posiadającej doświadczenie i specjalistów w branży IT


Outsourcing IT jest strategią biznesową i oznacza realizację szeroko rozumianych projektów informatycznych poprzez zlecenie ich wyspecjalizowanej i wykwalifikowanej zewnętrznej firmie informatycznej. Postępowanie takie ma na celu przede wszystkim obniżenie kosztów własnych firmy jak również skoncentrowanie się zleceniodawcy, przedsiębiorcy na najważniejszych zadaniach biznesowych.

Zalety outsourcingu IT

Sukces projektu można mierzyć różnymi miarami. Dla jednych klientów kluczowe są zagadnienia związane z redukcją kosztów i korzyściami finansowymi, dla innych równie istotne mogą się okazać takie wskaźniki, jak dostępność systemów informatycznych, czas reakcji dostawcy w sytuacjach awaryjnych, satysfakcja pracowników i klientów, czy też możliwość skoncentrowania się na swojej podstawowej działalności biznesowej. Przyjęte miary powinny być adekwatne do biznesowych priorytetów klienta. Do najczęstszych, można powiedzieć “uniwersalnych” korzyści wynikających z zastosowania outsourcingu należą m.in.:

 • możliwość wykorzystania outsourcingu jako metody na reorganizację przedsiębiorstwa;
 • pełna przewidywalność i redukcja kosztów;
 • możliwość skoncentrowania się na kluczowych obszarach działania firmy;
 • wzrost wydajności, efektywności i stabilności;
 • zmniejszenie ryzyka poprzez jego współdzielenie z outsourcerem - m.in. odpowiedzialność materialna outsourcera za błędy i działania niezgodne z kontraktem;
 • szybki dostęp do wysokiej klasy specjalistów oraz wiedzy technologicznej, bez konieczności zatrudniania i szkolenia własnych pracowników.
 • Usługobiorca otrzymuje, zatem oszczędność kosztów i profesjonalną obsługę specjalistów z różnych dziedzin. Dzięki temu system informatyczny w jego firmie jest zgodny z przepisami, na bieżąco aktualizowany i dostosowywany do indywidualnych potrzeb.

Dla podkreślenia korzyści przytoczyć można jeszcze kilka zalet:

 • obniżenie kosztów stałych w przedsiębiorstwie (pracownicy, powierzchnia biurowa, urządzenia);
 • gwarantowana pomoc doświadczonych specjalistów bez konieczności ich zatrudniania;
 • dostęp do najnowszych zastosowań teleinformatycznych;
 • zwiększenie efektywności i wydajności;
 • niezawodny i bezpieczny system danych;
 • odciążenie firmy i możliwość wykonywania przez nią wyłącznie kluczowych zadań.


Cennik

Cennik outsourcingu informatycznego nie istnieje ponieważ w przypadku zaawansowanych usług IT outsourcing nie jest sprzedażą na raty. Korzystając z oferty nabywają Państwo pewną, z góry ustaloną funkcjonalność - wybrany zakres usług na precyzyjnie ustalonym poziomie. Obowiązki dostarczenia wszelkich niezbędnych środków do zapewnienia tego spadają na firmę informatyczną, jako świadczącej usługi outsourcingowe przez co uszczuplenie Państwa funduszy inwestycyjnych jest znikome.


Dla usług oursourcingu IT nie można ustalić "z góry" ceny za usługę, dlatego też każda każda z nich jest indywidualnie konsultowana z klientem.